Jak zachować ciągłość ochrony przed zajściem w ciążę przy zmianie tabletek?

Mam 19 lat. Od czterech miesięcy stosuję Vixpo (3mg 0,02mg), zażywam 24 tabletki czynne i 4 placebo. Osatnio złożyłam zamówienie na receptę. poprosiłam o lek Vixpo. Jednak po odebraniu recepty zobaczyłam że lekarz przepisał mi inny lek Vibin (3mg 0,03mg), 21 tabletek czynnych i 7 placebo. Minie jakiś czas zanim będę mogła pójść na wizytę do mojego ginekologa . Stary lek skończy mi się za 17 dni (łącznie z proszkami placebo). Chcę się przerzucić na nowy lek (Vibin). Mam pytanie jak to zrobić, aby zachować ciągłość ochrony przed zajściem w ciążę?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

"Jeżeli wcześniej pacjentka przyjmowała inny złożony doustny preparat antykoncepcyjny, przyjmowanie tabletek należy rozpocząć następnego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki zawierającej substancje czynne poprzedniego złożonego preparatu antykoncepcyjnego, ale nie później niż następnego dnia po zakończeniu przerwy lub po przyjęciu tabletek placebo poprzedniego złożonego preparatu antykoncepcyjnego." Czyli najlepiej będzie jeśli zacznie Pani przyjmować nowe tabletki po przyjęciu ostatniej tabletki czynnej ale nie będzie błędem jeśli zacznie Pani stosować nowe tabletki po zakończeniu placebo.