Jak zachowuje się podczas codziennego życia kolano po rekonstrukcji ACL i szyciu łąkotki z użyciem implantów FastFix?

Witam, jestem 4 tygodnie po rekonstrukcji ACL i szyciu łąkotki z użyciem implantów FastFix, mam pytanie dotyczące rozciągnięcia przeszczepu. Czy trudno go rozciągnąć czy wystarczy chwila nieuwagi aby doszło do rozciągnięcia ? Czy podczas jazdy samochodem jako pasażer gdzie ta noga jest trochę podkulona może dojść do jakichś negatywnych zmian ? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Po rekonstrukcj ACL przeszczep jest początkowo bardzo odporny i bez ewidentnie dużej siły/ skręcenia/urazu nie ulega uszkodzeniu. Osłabienie przeszczepu występuje około 3-4 miesiące po rekonstrukcji gdy ulega przebudowie.
Jazda samochodem nie będzie miała negatywnych zmian.
Prosze pamiętać że rehabilitacja jest równie istotna co sam zabieg.
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch