Jak zacząć brać nowe opakowanie tabletek?

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne Y***, ostatnią tabletkę wzięłam w niedzielę (4 czerwca). Jestem aktualnie w trakcie 7-dniowej przerwy, jednak chciałabym teraz zmienić tabletki na C***. Kiedy powinnam zażyć pierwszą tabletkę z nowego opakowania C***, żebym była odpowiednio zabezpieczona. Dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Musi Pani przyjąć tabletkę najpóźniej po zakończeniu 7-dniowej przerwy (tj. w dniu, w którym przyjęła by Pani tabletkę poprzedniego preparatu). Nowe opakowanie może być jednak rozpoczęte wcześniej, jeśli z jakichś powodów tak Pani jest wygodniej.