Jak zacząć cieszyć się jedzeniem podczas walki z anoreksją i bulimią?

Witam, jak mogę cieszyć się jedzeniem. Chodzi o to, że wygrywam walkę z anoreksją i bulimią. Dzięki pomocy mamy udało się, jem normalnie,ale nadal myślę ciągle o kaloriach, nie zjem niczego dodatkowo chociaż bardzo chce. Jedzenie nie sprawia mi przyjemności. Jak z tym walczyć? Jak mogę zrobić żebym nie musiała sobie ciągle odmawiać? Chciałabym sobie powiedzieć: zjem sobie 2 naleśniki na kolację bo mam ochotę i nic mi się nie stanie, bez wyrzutów sumienia. Proszę o poradę.

Dzień dobry!

Podstawą trwałego wychodzenia z zaburzeń odżywiania jest psychoterapia. Rozmowy z psychologiem, a także udział w grupie wsparcia dla osób z zaburzeniami odżywiania jest bardzo cenną pomocą, wsparciem, a także źródłem porad i informacji - m.in. właśnie na temat, jak na nowo zacząć cieszyć się jedzeniem, czerpać z niego przyjemność i radzić sobie z wyrzutami sumienia. Proszę zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!