Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zacząć się odchudzać?

Witam. Mam 13 lat, 158 wzrostu i ważę 70kg. Wiem, ze mam potworną nadwagę [podobno prawie 30kg!]. Bardzo chciałabym schudnąć, ale nie bardzo wiem jak. Odstawiłam słodycze; słodkie, chemicznie przetwarzane napoje. Bardzo lubię jeździć na rowerze. Zastanawiałam sie, czy nie zacząć biegać. Proszę, pomóżcie mi jakoś schudnąć !
, 13 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Przede wszytkim nie możesz się odchudzać na "własną rękę". Rodzice powinni się z Tobą udać do lekarza lub dietetyka i tam zasięgnąć porady w jaki sposób i w jakim czasie można zredukować masę ciała. Waga 70kg w Twoim wieku to faktycznie zdecydowanie za dużo, ale samemu nie uda Ci się tego zwalczyć. To, co możesz zrobić to jak najwięcej się ruszać, jeść 5 posiłków dziennie o stałych godzinach oraz całkowicie zrezygnować z produktów, o których piszesz. Resztą powinien się zająć specjalista z pomocą Twoich rodziców.

Dietetyk w Szpitalu Grochowskim im. dr n. med. Rafała Masztaka w Warszawie.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety