Jak zacząć stosować ****?

Mam torbiele na jajniku i przepisał mi lekarz **** (syntetyczny hormon steroidowy o działaniu podobnym do progesteronu). Proszę o dokładne wytłumaczenie, jak mam ten lek zacząć brać. Bo pielęgniarka napisała, że od 16 do 25 dnia cyklu przez 10dni, a lekarz, że od 1 dnia miesiączki przez 10 dni? Bardzo proszę o wytłumaczenie. DZIĘKUJĘ.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

To, w jakim schemacie powinna Pani przyjmować lek, zależy od przyczyn, dla których został on przepisany. Preparat ten ma bowiem wiele wskazań. Powinna Pani trzymać się zaleceń lekarza, który Panią zdiagnozował i zaordynował leczenie.

Pozdrawiam serdecznie!