Jak zacząć ufać parterowi?

Dzien dobry. Mam prpblem z zaufaniem do chlopaka, jestesmy razem od roku i sie kochamy, ale ja nie umiem mu do konca.zaufac, mimo, ze nie dal mi do tego powodów. Moze raz czy dwa okłamal mnie o błahostke, ale mowi ze jest wobec mnie lojalny i szczery Jak zaczac mu ufac? Nie chce go stracić moimi podejrzeniami. Pozdrawiam, Małgosia

Dzień Dobry Pani Małgosiu,

Dziękuje Pani za kontakt :)

Bazując na Pani opisie, zachęcałabym Panią do rozważenia pracy terapeutycznej (rozwojowej) nad poprawą samooceny (która jest jednym z filarów poczucia własnej wartości) pod okiem Psychologa.

Otrzymujemy w dzieciństwie (i później) pewne wzory komunikacyjne,
nie zawsze konstruktywne, według których funkcjonujemy w dorosłym życiu...

Osoby z zaniżonym poczuciem wartości (nawet!) nie doceniają swoich sił, by wprowadzić/przeprowadzić zmiany oraz nie dostrzegają możliwości wyboru, która obiektywnie istnieje.

Niestety nie uświadamiają sobie, jak wiele mogą sami dla siebie uczynić, by wziąć odpowiedzialność za swoje własne życie, by w ten sposób zbudować zaufanie do samego siebie, by potem potrafić zaufać Innym.

Dobra wiadomość jest taka, że każdy czas jest optymalny, by doskonalić siebie...

Gdyby była Pani zainteresowana taka pracą rozwojową, zapraszam do kontaktu via Skype.

Serdeczności i tylko powodzenia Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Szanowna Pani,
nieufność, podejrzliwość często kształtuje się w procesie socjalizacji, czyli jest, to problem, który dotyczy nas samych - postrzeganie innych osób jako zagrażających. Rozwija się jako efekt doświadczania w przeszłości krzywdy, nadużycia lub przemocy, taki wyuczony proces, w dorosłym życiu prowadzi zwykle do nadmiernej czujności i napięcia. Inna interpretacja może dotyczyć ochrony dziecka przez rodziców; nieufność zaszczepiamy dzieciom, by chronić je przed niebezpieczeństwami. Dzieci są bezbronne i dlatego, rodzice wpajają poczucia zagrożenia. Dobrze byłoby wypracować osobisty plan działania, w którym mieści się kredyt zaufania i zrozumienia, jeśli będą fakty, czyli argumenty, które odnoszą się do nadużycia tych aspektów, wtedy podejmuje się konkretne działania, martwienie się na zapas? Może prowadzić do zaburzeń lękowych, które wymagają leczenia metodą psychoterapii w paradygmacie poznawczo - behawioralnym - wykazuje wysoką skuteczność w tego typu problemach.
Pozdrawiam serdecznie