Jak zacząć znowu jeść normalnie?

Witam. Mam problem z regularnym odżywianiem,chodzi mi o to że w jednym miesiącu potrafię nic nie jeść i moja waga wynosi 55 a w kolejnym wręcz przeciwnie i waga jet grubo ponad 60. Nawet jeśli nie jestem głodna a wręcz nie chce jeść i tak to robie(wymioty też się wtedy zdarzają). I tak na zmianę. Jak zacząć znowu jeść normalnie? Mam 18 lat,174 wzrostu,kobieta

Dzień dobry,

jest to bardzo niezdrowe dla Pani organizmu - naprzemienne jedzenie i niejedzenie.

Należy poszukać przyczyny takich zachowań. Nadmierne jedzenie łącznie z wymiotami mogą wskazywać na bulimię a niejedzenie na anoreksję.

Musi się Pani obserwować, a dobrym rozwiązaniem będzie kontakt z psychologiem w celu wykluczenia zaburzeń odżywiania - anoreksji i bulimii.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga