Jak zadbać o cerę, żeby przestała się świecić?

mam 25lat i od kilkunastu lat problem z cera tlusta. Swiece sie natychmiast po zastosowaniu jakiegokolwiek zelu do mycia twarzy, toniku, kremu, podkladu. Nawet po zelu z serii effeclair z firmy la roche. Jak moge zadbac o swoja cere zeby przestala swiecic?

W pielęgnacji skóry łojotokowej bardzo istotna jest dieta. Nie powinno w niej zabraknąć witamin A, E, PP, B2, C, minerłów: cynku, selenu, żelaza, kwasów omega. Należy unikać ostrych potraw, alkoholu i papierosów. Do pielęgnacji skóry polecam preparaty z kwasem salicylowym lub azaleinowym np. Skinoren krem( w aptece bez recepty). W okresie stosowania preparatów z kwasami należy bezwzględnie zabezpieczać skórę przed słońcem.Jeśli po 4 tygodniach nie będzie poprawy, zalecam wizytę u dermatologa.