Jak zadbać o swoje nerki?

Witam mam 23 lata. 3 tygodnie temu leżałem w szpitalu 7 dni ponieważ nagle złapał mnie ból w dolnej części pleców i okazało się że mam zapalenie nerek . Moja kreatynina wynosiła 4.69 . Po wyjściu ze szpitala zrobiłem badania kontrolne i były dobre, dziś robiłem znowu badania lecz wynik będę miał na drugi dzień. Chciałbym zapytać się czy mogę jakoś dbać o swoje nerki w jakiś sposób lub przyjmować jakieś suplementy które wpływają pozytywnie na moje nerki ? Albo jakie mógłbym jeszcze wykonać badania w tym kierunku? Lekarz nefrolog kazał mi tylko robić mocz. Morfologię ogólną , kreatyninę,CRP, eGFR. Pozdrawiam .

Lek. Tomasz Budlewski

Jeśli wyniki będą nieprawidłowe konieczna dalsza szersza diagnostyka