Jak zahamować podwyższanie poziomu testosteronu?

Mam 24 lata, mężczyzna. Od kilku mscy mam bardzo wysoki testosteron oraz poziom LH i wypadają mi obficie włosy na głowie, brwiach itd. USG jąder i nadnerczy wszystko w porządku. Rezonans przysadki: ognisko, podejrzenie mikrogruczolaka 2mm. Co mam zrobić z tym? Nie chcę by wypadły mi wszystkie włosy a obawiam się że mikrogruczolak jest zbyt mały żeby operować. Czy endokrynolog może mi przepisać jakieś leki żeby zahamować wydzielanie LH, które prawdopodobnie powoduje wysoki poziom testosteronu?

Dzień dobry,

Z uwagi na nadczynności przysadki w zakresie wydzielania LH i nieprawidłowy obraz MRI kwalifikuje się Pan do hospitalizacji, podczas której należy ocenić pozostałe hormony tropowe przysadki i podjąć decyzję dotyczącą dalszego leczenia. Najprawdopodobniej ma Pan hormonalnie aktywnego mikrogruczolaka, którego leczeniem najprawdopodobniej zajmą się neurochirurdzy, po wcześniejszym sprawdzeniu pozostałcych osi przysadki przez endokrynologów Proszę nie bagatelizować problemu, tylko poprosić o skierowanie do szpitala i położyć się na szczegółową diagnostykę.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych