Jak zahamować utratę wzroku?

U mojej mamy niedawno bardzo pogorszył się wzrok w jednym oku i stwierdzono zanik geograficzny siatkówki oka. Ma dopiero 46 lat. Lekarz okulista u którego się leczy twierdzi, że nie ma na to lekarstwa, ponieważ choroba związana jest z genami. Czy jest jakaś szansa żeby zahamować, uratować wzrok póki nie jest zbyt późno?

Witam.probiłem jest złożony. Zależy jsk źle mama widzi. Należy przede wszystkim kontrolować oczy często zrobić Oct co 6 mcy. Zalecam zdrową dietę luteine np Resvega i konsultacje u kogoś drugiego celem potwierdzenia diagnozy. Na Śląsku jest Pani dr od plamek żółtych. Pozdrawiam serdecznie