Jak zajść w ciążę po 50. roku życia?

jak zajść wciążę po 50-tce? może głupie, niebezpieczne ale realne..... dla kogoś z pieniędzmi i reputacją??? czy również dla zwykłego szaraka!!

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zajście w ciążę jest możliwe tak samo u bogatego jak i u biednego. Nie potrzeba do tego lepszej czy gorszej sytuacji materialnej. Warunkiem jest jednak występowanie owulacji u Pani. Mężczyzna zwykle w tym wieku jest zdolny do zapłodnienia, zaś u kobiety mogą pojawiać się już pierwsze objawy menopauzy. Nie jest to jednak reguła i jeżeli tylko okres i owulacja występują można zajść w ciążę. Proszę jednak pamiętać iż ciąża w tym wieku będzie ciążą bardziej zagrożoną wystąpieniem wad genetycznych.