Jak zakończyć odchudzanie i nie przytyć?

Witam. Chciałam schudnąć do54kg. Głównie dzięki tej stronie i wskazówkom schudłam i chudnę dalej. Mając 164wzrostu ważę 51kg. Nie potrafię zakończyć nadmiernego ograniczania jedzenia, nie mam nad tym kontroli. Staram się nie przekraczać 1400kcal dziennie. Jeśli przekroczę lub zjem np. drożdżówkę lub ciasto, przez następne kilka dni ograniczam się jeszcze bardziej. Co kończy się zasłabnięciem, marznę. Jestem młoda, a energia ze mnie uleciała. Jak mądrze zwiększyć jedzenie? Czy np drożdżówka, baton lub ciasto zjedzone (uwielbiam i ciężko mi sobie odmówić) 3 razy w tygodniu jako drugie śniadanie, lub schabowy z ziemniakami na obiad to wielkie zło w moim przypadku? Nie wiem co robić, nie umiem jeść normalnie, bez wyrzutów. Każdy posiłek planuję z kilkudniowym wyprzedzeniem, przygnębia mnie to moje nieustanne myślenie o jedzeniu i zamartwianie się. Przykład dziennego menu: 3łyżki płatków owsianych,szklanka mleka 0,5%i łyżeczka rodzynek luk kakao 2. jabłko/pomarańcz/banan i marchew 3. surówka/warzywa+ kasza,chude mięso,ryba. Rzadziej gołąbek, knedle, zupy 4. kromka razowego chleba+serek wiejski,pomidor/polędwica. Czy jogurty owocowe, desery i lody są tuczące?
ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 18,9, co oznacza, że Twoja waga jest w normie, ale jesteś na dolnej granicy. Powinnaś zwiększyć podaż kalorii, ponieważ 1400 to zdecydowanie za mało. Jak to zrobić, aby bardzo nie przytyć? Powinnaś zwiększyć podaż kalorii o około 200 na początek, później powinnaś dojść do około 1800 kcal. 200 kcal to około 2 duże jabłka, 2 kromki chleba, mała garstka orzechów włoskich.

Powinnaś wiedzieć, że jeśli chcesz czuć się dobrze i nabrać energii samo zwiększenie kalorii nie wystarczy. Powinnaś też wybierać produkty zdrowe, zawierające duże ilości składników odżywczych. Bułka drożdżówka nie zapewni Ci ich, zawiera za to duże ilości tłuszczu i cukru prostego, które starasz się ograniczać. Radzę zatem wybrać owoc lub jogurt z ziarnami, od czasu do czasu (raz na tydzień) baton museli czy galaretkę owocową. Jogurt owocowy lepiej zastąpić jogurtem naturalnym z wkrojonym świeżym owocem (kiwi, banan, morela i inne).

Od czasu do czasu możesz pozwolić sobie n ulubioną potrawę. Nie warto nadmiernie ograniczać produktów, bez których nie potrafisz się obejść, ponieważ jak już zaczniesz je jeść to nie skończy się na jednej porcji. Odchudzanie to mądre wybieranie zdrowego pożywienia. Nie może dojść do sytuacji, kiedy jedzenie staje się obsesją! Powinnaś cieszyć się życiem, a posiłki są jego nieodłącznym elementem.

Pamiętaj zatem, że jesteś piękna i szczupła a pożywienie powinno sprawiać Ci przyjemność, a nie być udręką. Zatem jedz mądrze i zdrowo, a z pewnością osiągniesz swój cel!

Pozdrawiam.