Jak załagodzić uczulenie na sierść kota?

Witam, chciałabym przygarnąć do domu kota. Niestety mój chłopak podczas styczności z kotami okazuje typowe objawy alergii (katar, kichanie, zaczerwienione oczy). Sam posiada w domu psa, wcześniej miał królika długowłosego i w towarzystwie żadnego z nich nie zachowywał się tak, jak w towarzystwie kota. Czy jest jakiś sposób, jakaś profilaktyka, aby wyleczyć się z alergii na koty, lub załagodzić ją tak, aby nie była dokuczliwa? Bardzo nam na tym zależy. Pozdrawiam.

Witam! Jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje się w tym wypadku zastosowanie immunoterapii swoistej czyli tzw. odczulania. Jest to jednak proces długotrwały, trwający nawet kilka miesięcy. Kwalifikacją do ewentualnej terapii zajmują się poradnie alergologiczne.