Jak załagodzić uczulenie po maści?

Witam. Kilka dni temu posmarowałam sobie bolące nogi maścią N***, uczyniłam to 2x, po czym dostałam uczulenia. Początkowo było niezauważalne szczypanie, potem pieczenie, swędzenie, nieliczne podskórne krostki, aż stało się tak nieznośne, że drapałam się i pojawiło się całe skupisko podskórnych, lekko wodnistych krostek, stopy mam spuchnięte i uczucie mrówek. Lekarz zapisał mi leki uspokajające, by załagodzić swędzenie (działają tylko chwilę), maść do smarowania na zmiany skórne i tabletki na alergię. Stosuję już kilka dni i nic mi to nie pomaga, swędzenie staje się powoli nie do zniesienia. Czy mogę prosić o fachową poradę? Co mam dalej robić? Czy jest jakiś zastrzyk na rozpędzenie tego uczulenia? Pozdrawiam, Basia

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Jeżeli zalecone w pierwszym rzucie leczenie nie zadziałało, należy rozważyć zmianę terapii.
Proszę udać się do lekarza rodzinnego lub dermatologa, po badaniu lekarz zdecyduje o rodzaju terapii i formie podania (leki doustne, iniekcje).

Pozdrawiam