Jak załagodzić uszkodzenie odbytu po oddaniu stolca?

Witam, przy wypróżnianiu doszło do uszkodzenia okolic odbytu, prawdopodobnie przez mocniejsze wycieranie. Przy wejściu do odbytu z jednej strony jest on troszke opuchniety lekko czerwony. Swędzi oraz piecze. To wszytko, zadnej krwi ani problemu ze stolcem. Czym to moge smarować? Jest to uraz mechaniczny. Nie mam mozliwosci przez tydzien pojsc do lekarza- wakacje. Prosze o szybka odpowiedź. Mam 21lat, to chyba nie hemoroidy?

Lek. Katarzyna Szymczak

Proponuję nasiadowki z kory dębu, maści z lidokaina, w razie braku poprawy, kontakt z lekarzem.
Pozdrawiam