Jak założyć szczęśliwy związek?

Witam. Od kilku lat mam problem by zaufać mężczyźnie. Każdy mój związek był krótki i przez moją nieśmiałość i brak zaufania się sypał. Chciałabym założyć rodzinę ale wiem, że będzie ciężko ponieważ nie potrafię zaufać. Mój ojciec jest alkoholikiem podejrzewam, że to jest problem. Do specjalisty nie pójdę bo nie potrafię się otworzyć. Mam 24 lata.

Warto pamiętać, że w Pani sytuacji specjalista mimo wszystko jest najlepszym wyjściem. Szczególnie, że prawdopodobnie wielokrotnie próbowała Pani przepracować swoją nieśmiałość we własnym zakresie i nie dawało to wystarczających rezultatów (skoro nadal poszukuje Pani pomocy), a i poszukiwanie pomocy u bliskich mogło być dla Pani trudne ze względu na opisywaną przez Panią nieśmiałość. Specjalista- w tym przypadku psycholog, psychoterapeuta- to mimo wszystko osoba, wykształcona w pomaganiu w tego typu sytuacjach, która pomoże Pani stopniowo, w Pani tempie i na miarę Pani potrzeb nie tylko się otworzyć, ale także przepracować zarówno nieśmiałość, jak i konflikt pomiędzy pragnieniem zaufania i bliskości, a lękiem przed zranieniem czy odrzuceniem. Dodatkowo pomoże także zrozumieć i przepracować wyniesione z dzieciństwa mechanizmy, zachowania czy trudne przeżycia związane z chorobą alkoholową ojca. Dlatego- jeśli rzeczywiście poszukuje Pani pomocy- zachęcam do skorzystania z pomocy specjalisty, który zrobi to w sposób rzetelny.

Dzień dobry
Warto jednak pójść do specjalisty, on/ona już sobie poradzi, by Pani pomóc. Jest wiele opcji: psychiatra, psychoterapeuta, psycholog, grupa DDA. Trzeba tylko zrobić jednen malutki krok, a potem następny :)
Słusznie Pani podejrzewa, że alkoholizm ojca jakoś Panią ogranicza. Nad tym można popracować, by żyło się Pani lżej. A może uda się Pani namówić tatę na zaprzestanie picia i pójścia na leczenie. Jeśli trudno jest Pani iść samej, to może z kimś bliskim: mamą, rodzeństwem, przyjaciółką, bo początki bywają onieśmielające dla wielu osób.

Serdecznie pozdrawiam
Łucja Fitchman

https://www.facebook.com/psychoterapiasystemowa
https://www.facebook.com/psychoterapiapary