Jak zanalizować wynik badania moczu?

Witam proszę o analizę moczu: Glukoza nieobecna/ nieobecna Bilirubina ujemny/nieobecna Ciała ketonowe ujemny/ 0-5 mg/dl Ciężar właściwy 1,010/ 1,015 - 1,025 Krew ujemny PH 8 / 4,8 -6,9 Białko 30 / 0 - 30 Urobilinogen, Azotyny ujemny Leukocyty 25 / 0 - 25 Barwa żółta klarowność mętna Nabłonki wielokątowe pojedyncze Nabłonki okrągłe 2-3 wpw /nieobecny Bakterie dość liczne Erytrocyty 1-2 / 0-2 Leukocyty 15-20 wpw / 1-4 Fosforany dość liczne fosforany bezpostaciowe. Z góry dziękuje

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik może świadczyć o zakażeniu układu moczowego, ale żeby postawić takie rozpoznanie należy go zestawić z obrazem klinicznym. Warto powtórzyć badanie ogólne moczu (opcjonalnie z posiewem moczu) i udać się do lekarza pierwszego kontaktu.