Jak zapanować agresję i emocje?

Jakoś w grudniu postanowiłam zacząć uczyć się do matury i uświadomiłam sobie jak mało umiem to zaczęło mnie stresować do tego wszystkiego jak na złość gdy zaczęło mi zależeć to wokół wszyscy(rodzice, korepetytorzy, nauczyciele, oceny w szkole)powtarzają mi jak beznadziejna jestem i jak mało umiem. Od pewnego czasu widzę ogromną zmianę w moim zachowaniu, stałam się agresywna,krzyczę na wszystkich i nie mogę zapanować nad emocjami i płaczem. Jak mam nad tym zapanowac? Z każdym tygodniem jest corazgorzej

Witam Panią Serdecznie,

W czasie przygotowywania się do matury, potrzebuje Pani przede wszystkim wsparcia i akceptacji ze strony Pani rodziców i bliskich.

Proponuję, żeby Pani poprosiła swoich rodziców, żeby zaufali Pani i byli wspierający dla Pani.
Zachęcam też Panią do rozmowy z zaprzyjaźnioną osobą, by mogła Pani zwierzyć się ze swoich niepokojów.

Pomocny byłby kontakt z psychologiem, wówczas mogłaby Pani zmienić swoje podejście do nauki.
Proszę pamiętać też o aktywności fizycznej, jak szybki marsz, o suplementacji i o ośmiogodzinnym śnie.

Życzę Pani lekkości w nauce,
Irena Mielnik-Madej

Aktualnie jest Pani przed maturą, zbliża się koniec roku, pewnie stoi Pani przed podjęciem różnych ważnych decyzji (np. na jakie studia pójść, czy w ogóle pójść na studia itp.). I to naturalne, że jest to czas bardzo stresujący dla Pani.
Rozwiązań jest kilka: próba zrelaksowania się i wyciszenia, picie melisy, aktywność fizyczna, zdrowe jedzenie: owoce i warzywa i oczywiście przede wszystkim szczera spokojna rozmowa z rodziną, że potrzebuje Pani wsparcia teraz i spokoju, by móc się przygotować do matury itp. Jeśli to nie pomoże, może warto zastanowić się nad spotkaniem z psychologiem?
Serdeczności.

Witam serdecznie,

To musi być bardzo trudne, aby zapanować nad sobą w momencie, gdy po długotrwałym braku motywacji, w końcu zmobilizowała się Pani do działania, a tu nagle wszyscy na Panią naskoczyli z obraźliwymi zwrotami. Zapewne długo tłumiła Pani w sobie negatywne emocje. Teraz pojawił się zapalnik - krytyka ze strony innych ( z tego co Pani mówi - przesadna). Takie zachowania ze strony otoczenia sprawiły, że w Pani reakcjach pojawiła się agresja, nad którą nie do końca może teraz Pani zapanować, co z kolei sprawia, że szuka Pani pomocy u innych.
W tym przypadku polecam wybranie się do psychologa/psychoterapeuty, aby nauczyć się kontroli złości i popracować również nad innymi trudnościami, które w międzyczasie się pojawiły.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA