Jak zapanować nad emocjami i powstrzymać uczucie strachu?

Witam jestem 18 letnią kobietą i od kilku miesięcy zauważyłam wyraźny problem ze swoim psychicznym funkcjonowaniem. Trudno jest mi zapanować nad emocjami (złość: wyrażana poprzez krzyki i wyzwiska, smutek: płacz i poczucie bezsilności ), które w ciągu godziny potrafią przeobrazić się w euforie i poczucie bycia szczęśliwą. Ponadto w sytuacjach stresowych zauważam u siebie napady bólu w klatce piersiowej oraz uczucie narastającego strachu. Z góry dziękuję za porade, pozdrawiam

Wygląda na to, że albo Pani żyje w stanie dużego napięcia nerwowego albo coś niepokojącego dzieje się w Pani psychice, zresztą jedno drugiego nie wyklucza. Sugerowałabym najpierw poszukanie ćwiczeń relaksacyjnych (choćby w internecie) i próbę ich zastosowania, a jeśli to nie pomoże, wizytę u psychoterapeuty lub nawet psychiatry jeśli objawy uniemożliwią normalne funkcjonowanie. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem psychiatrą, psychologiem. Warto zastanowić się, porozmawiać dłużej o Pani problemach z funkcjonowaniem. Jeżeli dobrze rozumiem ma Pani wahania nastroju, od stanu euforii po poczucie bezsilności i smutku. W sytuacjach stresowych reaguje Pani lękowo, napadami paniki. Przesyłam link gdzie znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią. Opisane przez Panią objawy i towarzyszące im uczucia mogą świadczyć o braku poczucia bezpieczeństwa. Kiedy czujemy się zagrożeni mamy do dyspozycji trzy reakcje: walkę, ucieczkę i znieruchomienie. Być może Pani zachowanie jest odpowiedzią na to co dzieje się w Pani życiu obecnie lub miało miejsce w przeszłości. W celu upewnienia się co do źródeł Pani uczuć i reakcji proszę udać się do bezpośredniego kontaktu z psychologiem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/