Jak zapanować nad nerwami w stosunku do dziecka?

Witam. Mam ogromny problem. Nie umiem zapanować nad swoimi nerwami w stosunku do dziecka. Jestem po próbie samobójczej. Miałam zdiagnozowaną depresję i BPD...kocha, córeczkę ponad wszystko, mam tylko Ją, ale czasem najmniejsze,drobna rzecz doprowadza mnie do szału :( Bardzo bardzo tego potem żałuję. Nie mogę tak dłużej funkcjonować. Prze moje napady moje dziecko też reaguje na coraz więcej rzeczy złością. Czy zostaje mi już tylko specjalista czy są jakieś "domowe" metody? Proszę o pomoc.

Dzień dobry!

Przy zdiagnozowanej depresji i BPD bardzo ważna jest stała psychoterapia oraz opieka lekarza psychiatry (być może farmakoterapia). Relacja z córeczką, przyczyny trudności w zapanowaniu nad emocjami i metody radzenia sobie ze złością, niepokojem, lękiem z pewnością będą jednym z ważnych obszarów omawianych podczas terapii.

Pozdrawiam!