Jak zapanować nad smutkiem i gniewem?

Jak zapanować nad własnymi emocjami, takimi jak smutek i gniew? Towarzyszą mi one codziennie, cały czas! Są wywołane np. koniecznością sprzątania jadalni, czy innymi obowiązkami. Obawiam się, że nie dam sobie rady! Wzbudza to mój gniew, który swoje ujście powinien znaleźć gdzie indziej! Przed gniewem nie ma ucieczki!

Witam serdecznie
W sytuacji kiedy tak duzy wplyw zaczynają miec na nas emocje, czesto u źródła lezy cos zupelnie innego.Warto podjac terapie zeby miec lepszy wglad w siebie ., miec mozliwosc wzmacniania siebie w trudnych chwilach i przede wszystkim pomoze to odreagowac trudne emocje ktore przestana tak utrudniac funkcjonowanie.
Pozdrawiam cieplo
A.Reklewska psycholog

Dużo w Pani wypowiedzi ostatecznych twierdzeń "cały czas", "nie dam rady!", "nie ma ucieczki". Po pierwsze warto przyjrzeć się czy ten cały czas, trwa faktycznie cały Pani czas. A jeśli pojawiają się takie króciuteńkie chwile gdy znika, to co wtedy? Co Pani robi? Jakie zamiast tego są uczucia? Kiedy to się dzieje? ...
P.S. Ja też nie lubię sprzątać ;-)
Powodzenia