Jak zapanować nad tymi wybiegającymi myślami?

Problemy w związku. Jestem z moim chłopakiem rok, wcześniej to była czysta sielanka wszystko mnie cieszyło, zapewne był to spowodowane okresem zakochania. Wiadomo, że on mija i nie wszystko nam się podoba tak jak na samym początku, ale ja mam chyba poważny problem. Zaczęło mnie denerwować wszystko, chciałabym zmienić jego zachowanie. Najbardziej denerwuje mnie taka sytuacja w której on wyjeżdża załatwić swoje ważne sprawy i nagle dzwoni do mnie i mówi, że ten wyjazd przedłuży się, bo nie zdążył wcześniej czegoś zrobić, a ja na przykład siedzę sama w domu i wiem, że moglibyśmy spędzić ten czas razem zamiast osobno. Wyprowadza mnie to z równowagi, nie umiem zapanować nad nerwami i zaczynamy się kłócić, on zarzuca mi, że nigdzie nie może spokojnie wyjechać, bo zawsze na niego naskoczę, nawet jeśli ten wyjazd był dawno zaplanowany. Nie wiem co robić, nie wiem jak zapanować nad tymi wybiegającymi myślami i nakręcaniem siebie.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Zacznę od takiego stwierdzenia, że: To o czym myślimy, przyciągamy to...

Gdy doświadcza Pani jakiegoś uczucia (np: >>Najbardziej denerwuje mnie taka sytuacja w której on wyjeżdża załatwić swoje ważne sprawy i nagle dzwoni do mnie i mówi, że ten wyjazd przedłuży się...<< pojawia się u Pani myśl, związana z tym uczuciem.
W zależności, od tego jaka jest myśl (przyjemna, nieprzyjemna) pojawia się emocja.

Myśli pomagają w zdefiniowaniu nastroju, jakiego doświadcza się
w danej chwili/zdarzeniu/sytuacji, z kolei im silniejsze doznania, tym intensywniejsze myśli - czasami nieadekwatne do sytuacji...

Domniemam, że kiedy doświadcza Pani silnej emocji, to prawdopodobne jest, że Pani myśli mogą być zniekształcone, przez co przekonania mogą być bezpodstawne, za Pani słowami: >>chciałabym zmienić jego zachowanie<<

Chcę Pani powiedzieć, że wszystkich Ludzi (czasami) nachodzą tak zwane negatywne myśli...
Co jest wtedy ważne?
Umiejętność rozpoznania (ewentualnych) myśli zniekształconych, co
byłoby pierwszym krokiem, do uważnego myślenia i odczuwania.
Tak więc wskazana byłaby dla Pani, praca terapeutyczna - rozwojowa, nad zmianą sposobu myślenia.

Aby nabyć takiej umiejętności, przydatna byłaby dla Pani terapia poznawczo-behawioralna, do której mocno Panią zachęcam.

Chciałabym Panią również zainspirować, do praktykowania relaksacji, medytacji, jogi, regularnej aktywności fizycznej, co byłoby także dla Pani bardzo przydatne.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani tylko pomyślności i radości!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605