Jak zapewnić chłopaka o uczuciu?

Witam! Mój chłopak ma problemy ze zdecydowaniem. Bardzo mnie kocha ale często mówi że mam o nim zapomnieć i żyć bez niego bo on nie może mi nic zaoferować. Myślę że maniskie poczucie wartości. I chciałabym żeby zaczął patrzeć pozytywnie na zycie ze mną ale nie wiem jak mam mu pomóc i przetłumaczyć ze kocham go takim jakim jest i nie chce nikogo innego.

Witam, Pani chłopak bardzo Panią kocha, ale prosi o to aby zapomniała Pani o nim, bo nie może Pani nic zaoferować. Chce mu Pani pomóc, ale Pani zapewnienia o swoim uczuciu, o tym że kocha go Pani takim jaki jest nie przekonują chłopaka. Proszę porozmawiać z nim czy nie chciałby skorzystać z pomocy psychologa i psychoterapii. Może na początek skorzystać z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam,

Pani chłopak najwyraźniej ma bardzo negatywny obraz własnej osoby i często zapewnienia o miłości i wyjątkowości ze strony drugiej osoby mogą być niewystarczające ze względu na siłę podstawowych przekonań na temat siebie. Zachęcałabym do kontaktu z terapeutą.

Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Korotko
www.bezproblemowo.pl

Witam serdecznie,

Kocha Pani swojego chłopaka i słyszy z jego strony, że on nie ma Pani nic do zaoferowania. Tak, jak Pani napisała - może mieć to związek z niskim poczuciem własnej wartości (nie bierze się to znikąd). Na pewno jest to dla Pani trudne, bo z jednej strony chciałaby Pani udowodnić mu, że wystarczy Pani jego obecność, bo miłość na tym polega, a z drugiej strony pewnie powoli pojawia się bezsilność wobec jego reakcji.
Warto porozmawiać z partnerem na temat podjęcia terapii - jego indywidualnej, bądź Waszej wspólnej. Terapia partnera miałaby na celu walkę z jego niską samooceną, a terapia par pomogłaby w uświadomieniu na czym polega miłość i że wcale nie trzeba mieć wiele, by ktoś kochał drugą osobę.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA