Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 9 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zapobiec nadmiernemu wypadaniu włosów?

4 miesiące temu rozjaśniałam włosy z ciemnego brązu na blond. Po farbowaniu miałam podrażnioną skórę głowy. 2 miesiące temu znowu rozjaśniałam spory odrost na głowie i moja skóra (głowy) została dosyć mocno poparzona przez rozjaśniacz i farbę czego skutkiem było zaczerwienienie, pojawienie się strupków i straszne swędzenie głowy. Od tego czasu wypadają mi strasznie włosy, dziennie ponad 100. Proszę o pomoc, jak mam je poratować żeby przestały wypadać? Wspomnę, że używam odżywki, biorę suplementy bogate w witaminy z grupy B, nie stosuję suszarek i prostownic, co by niszczyło bardziej włosy. Czy jest szansa, że przestaną wypadać i odrosną nowe? Czy po takim zabiegu fryzjerskim mógł zostać uszkodzony korzeń włosa?

KOBIETA ponad rok temu

Łysienie a krążenie

Przeprowadzone badania wykazały, iż zaburzenia krążenia mogą mieć związek z wystąpieniem łysienia. Dr n. med. Tomasz Wasyłyszyn, specjalista wenerologii i dermatologii, opowiada o tej przypadłości, poruszając także temat choroby Reynoldsa.

Witam serdecznie,
Prawdopodobnie farbowanie uszkodziło jedynie łodygę włosa, więc włosy  powinny odrosnąć.Bardzo dobrze, że zrezygnowała Pani z zabiegów, które ponownie uszkadzałyby strukturę włosa. Teraz trzeba zadbać o te które pozostały, aby stawały się jak najsilniejsze, oraz przede wszystkim o te które powinny odrastać. Bardzo ważna jest dieta bogata w witaminy i minerały. Można suplementować farmaceutyki wzmacniające włosy.
Warto również wziąć pod uwagę wizytę u dermatologa.
W naszym portalu znajdzie Pani wiele ciekawych artykułów odnośnie pielęgnacji włosów i zapobieganiu łysieniu, między innym:
http://portal.abczdrowie.pl/srodki-kosmetyczne-na-lysienie
http://portal.abczdrowie.pl/srodki-do-stylizacji-wlosow-a-lysienie

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0

Witam na skórę głowy można wykonać zabieg mezoterapii igłowej. Po konsultacji dobiera się.kurację lekową doustną i do smarowania na skórę. Można zastosowac również HairRevitalash

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy