Jak zapobiec natrętnym zachowaniom?

Dzień dobry. kobieta 40l. Mam brata 20lat który popluwa na podłogę z tym że nie jest to normalne plucie tylko takie jakby coś miał na języku i próbował to wypluć kilkakrotnie. Kiedy prosiłam go żeby przestał reaguje nerwowo odpowiadając. Nikogo nie chce słuchać. Co to jest, dlaczego on tak się zachowuje i jak można mu pomóc. Dodam tylko że mamy trzeźwiejącego ojca alkoholika. Dziękuję.

Hipnoterapeuta/Psychoterapeuta kliniczny Frank Barton

Najlepiej skonsultować to ze specjalistą, to może być zespół touretta.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam
Najlepiej skonsultować te objawy z lekarzem. Pomoc odnajdzie Pani w gabinecie psychiatrycznym ewentualnie psychologicznym.
Pozdrawiam ciepło