Jak zapobiec pękaniu naczynek na nogach u 21-latki?

Witam, Mam 21 lat i mam widoczne żyły na nogach. Mam prace stojącą do tego pękają mi naczynka. Jak mam zmniejszyć widoczność żył i zapobiec pękaniu kolejnych naczynek... Proszę o pomoc

Dzień dobry,

Często pękające naczynka na nogach są uwarunkowane genetycznie, możemy jednak profilaktycznie walczyć z tym problemem starając się by pojawiała się ich mniejsza ilość. Przede wszystkim proszę wzbogacić swoją dietę w produkty zawierające witaminę C, K i P. Wprowadzić w swoje życie więcej aktywności fizycznej- basen, fitness, spacery. Może Pani stosować pończochy uciskowe klasy I, które powodują zwiększenie prędkości przepływu krwi w żyłach oraz poprawę wydolności zastawek. Jeżeli chodzi o usuwanie pękających naczynek na nogach to polecam laserowe usuwanie naczynek (lasery: Cynosure Cynergy, Gemini, Fotona SP Dynamis). W celu oceny przepływu krwi w kończynach dolnych można wykonać badanie USG Dopplera.

Pozdrawiam serdecznie.

Proszę zażywać preparaty dostępne w aptece a zawierające diosminę i/lub hesperydynę. Dodatkowo może Pani stosować kosmetyki na skórę naczynkową np. z serii Ruboril. Jeżeli to nie są małe, rozszerzone czerwone naczynka a raczej większe i nabierające koloru fioletowo/niebieskiego to to dobrze byłoby udać się do lekarza flebologa aby sprawdzić drożność żył głębokich.