Jak zapobiec rozejściu spojenia łonowego w ciąży?

Witam, w dwóch ostatnich ciażach mialam rozejscie spojenia lonowego w pierwszej ciazy był ból ale jeszcze do zniesienia w drugiej ciąży ból był okropny nie mogłam wstawać z łóżka każde chodzenie sprawiało mi ogromny ból, rodzilam naturalnie ponieważ mieszkam w UK tutaj niestety sprawe zbagatelizowano, po porodzie jakoś doszłam do sobie spojenie bolało około 2 tygodni teraz zastanawiamy się z mężem nad 3 dzieckiem i się zastanawiam czy ból w ciazy powtórzy obecnie spojenie jest na 4mm dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze jest dość duże prawdopodobieństwo iż dojdzie ponownie do rozejścia łonowego spojenia