Jak zapobiec wylewom podskórnym?

Po około jednego roku po zażywaniu leków przeciwzakrzepowych zaczęły mi się pojawiać wylewy podskórne. Jest to o tyle uciążliwe że wychodzą one na zewnętrznych stronach dłoni i przedramienia.Jak ewentualnie zapobiec temu zjawisku lub je złagodzić.Leki przeciw zakrzepowe przypisano mi z uwagi na częste migotania przedsionków.Jestem po zawale serca i udarze niedokrwiennym mózgu.Mam również założone dwa stenty na tętnicach.Dziękuję i pozdrawiam.

Michał Springer

Witam. Niestety nie wiem, jaki lek przeciwkrzepliwy Pan przyjmuje. Możliwą przyczyną pojawiania się wylewów podskórnych jest nieprawidłowa dawka leku. Należy udać się do lekarza rodzinnego, który po zebraniu wywiadu i zbadaniu Pana, będzie mógł zadecydować jaka dawka leku będzie dla Pana odpowiednia. Dawek leków przeciwkrzepliwych nie należy modyfikować na własną rękę, bez konsultacji z lekarzem. Pozdrawiam.