Jak zapobiec żylakom przy pękaniu naczynek?

Witam Mam 20 lat i już na moich nogach zaczęły się pojawiać pęknięte czerwone żyłki ''pajączki'', oraz są coraz bardziej widoczne zielone żyłki. Dodam, że w moim przypadku jest to chyba genetycznie, gdyż mama oraz babcia posiadają żylaki. Czy jest jednak jakiś sposób aby zapobiec powstawaniu nowych żylaków i pajączków?

Aleksander Ropielewski

Nie ma w pełni skutecznych metod, natomiast pomóc może być stosowanie preparatów zawierajacych diosminę i pończochy uciskowe oraz ruchliwy tryb życia i unikanie wielogodzinnego stania i siedzenia a także siłowych wysiłków.

Witam
Warto zadbać o odpowiednią profilaktykę, czyli dużo ruchu, nakładanie wyrobów przeciwżylakowych, ewentualnie leki zawierające diosminę zwłaszcza w okresie letnim. Przy większych naczyniach warto zrobić skleroterapię lub zabieg laserowy. Uwagą na hormonalną antykoncepcje. Może nasilić problem