Jak zapobiegać nadmiernemu wypadaniu włosów?

Wypadaja mi strasznie wlosy, widac juz przeswity. Wszedzie na internecie jak i dermatolodzy twierdza ze przy lysieniu androgenowym najlepsza jest mezoterapia i osocze bogatoplytkowe. Bylam u trychologa, ta stwierdzila ze juz 90% mam w tej ostatniej fazie chyba, ze pojawilam sie w ostatnim momencie. Zostaly przepisane witaminy, szampony i wcierki. Stwierdziła ze osocze bogatoplytkowe nie nadaje sie na tego typu lysienie (androgenowe) . Czy to prawda? Zadnej poprawy nie widze, wlosy wciaz wypadaja, glowa swedzi, wlosy przetluszczaja sie juz po kilku godz od umycia. Zauzywazylam to odkad biore diane na zbicie dheas. Jak również pojawil sie tradzik w postaci bolacych gul. Cxy jesli unormuje dheas wlosy przestaną wypadać?

Pytanie brzmi, czy trycholog to był lekarz specjalista dermatolog? Jeśli nie, taka konsultacja nic nie wnosi. W łysieniu androgenowym jak najbardziej stosuje się mezoterapię i osocze bogatopłytkowe, ja widzę efekty w mojej praktyce. Odnośnie leczenia hormonalnego - to jest poważna decyzja którą powinien podejmować ginekolog/endokrynolog wspólnie z pacjentką. Nawet jeśli przynosi ono poprawę, to po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych (hormonalnych) łysienie nawraca. Łysienie androgenowe może też występować przy prawidłowym poziomie hormonów.