Jak zapobiegać pojawianiu się zaskórników i poradzić sobie z już istniejącymi?

Witam. Mam 21 lat i od pewnego czasu zauważyłam na moich policzkach liczne malutkie krostki. Na poczatku myślałam, że to może jakieś uczulenie na kosmetyk, ale niestety nie... :/ Zaskórniki są twarde i coraz bardziej widoczne, a nigdy nie miałam z nimi problemu. Moje policzki były zawsze gładkie, no może od czasu do czasu coś wyskoczyło ;) Robię co 2 dzień peeling, ale jakoś marne rezultaty ;/ Koleżanka namówiła mnie na parówkę, po której, nie powiem, trochę ich ubyło, ale bałam się wyciskać mocnej, żeby nie zrobić sobie dziurek, i wydaje mi się, że chyba niektóre nie do końa wycisnęłam :/ Po umyciu twarzy nakładam krem, który bardzo mi ją wysusza, dlatego nie stosuję go codziennie. Już naprawdę nie wiem, co mogłoby mi pomóc ;( Jak poradzić sobie z istniejącymi i jak zapobiegać nowym? Chcę, żeby moja twarz wyglądała jak dawniej. Proszę o radę i pomoc. Pozdrawiam ;)

Peeling, jako forma złuszczania skóry, jest bardzo dobrym pomysłem - powoduje to niedopuszczanie do powstawania zaskórników zamkniętych (takich białych grudek pod skórą). Mogą to być peelingi wykonywane w domu (drobnoziarniste lub enzymatyczne), a także w gabinetach lekarskich (np. glikolowy, migdałowy). Proszę zwrócić uwagę na włąściwy dobór kosmetyków do pielęgnacji skóry trądzikowej, a takze kosmetyków do makijażu.

W razie nasilenia powstawania zmian proponuję konsultację u lekarza dermatologa. Istnieją nowoczesne preparaty zmniejszające tendencję do powstawania zmian trądzikowych (chociażby adapalen).