Jak zapomnieć o chłopaku, w którym jestem zakochana?

Witam! Mój problem polega na tym jak mam zapomnieć o chłopaku w którym jestem zakochana już od dłuższego czasu on o tym wie,a mimo to traktuję mnie jak zabawkę,a teraz już od dłuższego czasu się nie odzywa.A najgorsze jest to kiedy widzę go w szkole czuję się strasznie wszystko sobie przypominam jak się spotykalismy i mnie bajerował i wgl. Nie umiem sobie z tym poradzić.Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Zdaję sobie sprawę, że znajduje się Pani w niekomfortowej dla siebie sytuacji. Powiedziała Pani chłopakowi o swoich uczuciach względem niego, a on milczy, unika Pani, traktuje Panią jak zabawkę, jak to Pani określiła. Jak o nim zapomnieć? Nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie ani uniwersalnej metody, dzięki której mogłaby Pani zapomnieć o tym chłopaku. Sytuację utrudnia fakt, że widuje Pani tego chłopaka w szkole. Wówczas wszystkie myśli, wspomnienia wracają. Proszę dać sobie czas na przeżycie wszystkich negatywnych emocji związanych z „rozstaniem”. Proszę też zastanowić się, czy chłopak rzeczywiście jest warty Pani zaangażowania, skoro igra z Pani uczuciami? Może dobrym sposobem na uporanie się ze wspomnieniami o byłym chłopaku będzie szczera rozmowa z przyjaciółką? Proszę wychodzić jak najczęściej do ludzi, spotykać się ze znajomymi. Może wśród znajomych spotka Pani nowego chłopaka, który zaprzątnie Pani myśli i odwzajemni Pani uczucia?
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień Dobry,

Proszę zaproś do swojej codzienności aktywność fizyczną (bieganie, rower, rolki, marsz i inne) poprzez którą znacząco poprawi się Twoje samopoczucie i zmienisz postrzeganie...

Zaproś może koleżankę do takiej wspólnej aktywności, by zmęczyć na tyle ciało, żeby przestrzeń na myślenie o Chłopaku przestała zajmować Twoje myśli.
I jeszcze podejmij wyzwanie, by nauczyć się czegoś nowego-coś co wprawiałoby Cię w zaciekawienie i zaangażowało...

Ucząc się nowych rzeczy staniesz się atrakcyjniejsza przede wszystkim dla samej siebie...i odpowiedni Chłopak dla Ciebie pojawi się-czego bardzo serdecznie Ci życzę,

Irena Mielnik-Madej