Jak zaradzić skutkom ubocznym leku Polprazol?

Z uwagi na zaburzenia żołądkowe od 2 lat biorą 1 pastylkę dziennie "polprazol". Pojawia się zwiększona wydzielina oraz uciążliwa biegunka, szczególnie rano. Jak można temu zaradzić? Z poważaniem T.Zakrzewski

Witam. Przede wszystkim należy zweryfikować czy istnieje dalsza konieczność przyjmowania leków zmniejszających wydzielanie kwasu solnego. Przewlekłe używanie preparatów typu polprazol może doprowadzić do rozwoju działań niepożądanych w postaci biegunke czy zaniku błony śluzowej żołądka. Sugeruję wykonanie gastroskopii która w sposób bezpośredni oceni strukturę błony śluzowej żołądka oraz konieczność stosowania tego rodzaju terapii.