Jak zaradzić wypadaniu włosów?

Witam, mam 15 lat i długie (25 cm) włosy. Włosy myję codziennie (szkoła) i suszę suszarką. Ostatnimi czasy zauważyłem, że coraz gęściej mi włosy wypadają. Próbowałem tabletek ze skrzypem polnym, ale po nich jeszcze bardziej mi wypadały. Czy jesień ma wpływ na kondycję włosów czy to może przez okres dojrzewania? Dodam, że codziennie rano stosuję odżywkę a raz w tygodniu maseczkę regenerującą. Mój tata łysieje - czy to oznacza, że też będę łysy (kolor włosów mam po mamie)?

Witam serdecznie.
O łysieniu można mówić gdy wypada powyżej 100 włosów dziennie.

Rzeczywiście zarówno pora roku jak i okres dojrzewania związany z burzą hormonalną mogą sprzyjać wzmożonemu wypadaniu włosów. Jeżeli problem w najbliższym czasie nie ustąpi, warto udać się do lekarza rodzinnego w celu wykonania podstawowych badań, na przykład w kierunku anemii.

Jeżeli chodzi o przewidzenie przyszłości, to niestety nie potrafię udzielić Panu odpowiedzi, ale życzę żeby w tym wypadku wdał się Pan w mamę :).

Pozdrawiam.