Jak zareagować w przypadku groźby popełnienia samobójstwa przez koleżankę?

Witam, Mam koleżankę z silnymi skłonnościami samobójczymi. Po wielu tygodniach w końcu udało mi się namówić ją na leczenie u psychiatry. Została również skierowana na terapię. Na terapii kazano jej podpisać oświadczenie, że w czasie jej trwania nie popełni samobójstwa podać kontakt do osoby, do której ewentualnie zadzwoni w chwili kryzysu. Podała mój numer, bez wcześniejszego uzgodnienia ze mną. Jeśli kiedyś zdarzy się, że do mnie zadzwoni mówić, że chce się zabić, to jak mam zareagować? Co należy zrobić w takiej sytuacji? Nie chciałabym mieć kiedyś jej na sumieniu... Czy wtedy się wzywa karetkę do takiej osoby? Trochę mnie to wystraszyło, bo wiem, jak silne są jej skłonności (i jedna nieudana próba w przeszłości).

Proszę Pani,
Skoro Pani znajoma nie konsultowała z Panią możliwości interwencji to proszę nie brać odpowiedzialności za jej życie, nie jest Pani jej mamą ani siostrą, tylko znajomą. Spowodowała Pani, że koleżanka zaczęła się leczyć i to jest najważniejsze. Każdy człowiek, nawet ten chory jest odpowiedzialny sam za siebie i nie można nikim manipulować - jak robi to Pani koleżanka. Podczas takiego telefonu alarmującego, można zadzwonić na policję i na pogotowie psychiatryczne, a przede wszystkim nie brać odpowiedzialności za życie znajomej. Jest Pani mądrą i bardzo dobrą przyjaciółką.
Pozdrawiam serdecznie, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl