Jak zastosować tabletki placebo?

Biorę pierwsze opakowanie dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych. Cały czas utrzymuje się u mnie skąpe krwawienie, ale wiem że to się zdarza i nie czuję się osłabiona. Moje pytanie dotyczy tabletek placebo, wszystko wskazuje na to, że krwawienie utrzyma się do końca opakowania, czy lepiej wtedy wziąć tabletki placebo, czy je pominąć, mając nadzieję, że krwawienie ustąpi?

Lek. Paweł Szadkowski

Może Pani skrócić sobie ten cykl pomijając tabletki placebo, ale spowoduje to brak krwawienia z odstawienia, a niekoniecznie zahamuje to skąpe krwawienia. Aby zachować "naturalny" cykl, lepiej wziąć tabletki placebo. Gdyby takie krwawienie utrzymywało się przez kolejne cykle, proszę zgłosić się do lekarza.