Jak zatroszczyć się o profilaktykę cukrzycy?

Witam. Dzisiaj miałam pobraną krew na wykazanie poziomu cukru we krwi ( 8 godzin przed pobraniem na czczo) glukometrem. Cukier wynosił 89 mg, a właśnie przed chwilą przeczytałam że jeśli wynik jest powyżej 89 mg powinno się zatroszczyć o profilaktykę cukrzycy. I nie wiem co robić, jakieś dodatkowe badania ??? Kobieta (22l.)

Profilaktyka to:
1. Utrzymywanie prawidłowej wagi ciała.
2. Systematyczny, umiarkowany wysiłek fizyczny min 3xtyg. , min 45 min
3. Odpowiednia dieta z wykluczeniem lub znacznym ograniczeniem cukrów oraz węglowodanów złożonych ( mąka w każdej postaci, ziemniaki). Warto spożywać produkty o niskim indeksie glikemicznym poniżej 50. Do wydrukowania z internetu.
4.kontrolne badania glukozy 1x rok, ew. HbA1c (czyli średni poziom glukozy z 3 mies.)