Jak zatrzymać przy sobie dziewczynę?

Poznałem dziewczynę ma.19 i trudne przeżycia za sobą. Sam do końca nie wiem jakie ale myślę chodzi o złe towarzystwo z którego już Ją wyciągnąłem tak myślę. Przed naszym realnym spotkaniem dużo.rzeczy zmieniła dla.mnie. I od jakiegoś czasu nie.moge jej poznać myślę.ze dopiero teraz zaczęła się otwierać pisząc ze ma depresję i paranoję. Jesteśmy razem kilka dni a piszemy ze sobą już ponad miesiąc i tak do końca teraz nie wiem jak jej pomóc. A bardzo mi na niej zależy i chciałbym bardzo.

Bardzo możliwe, że dziewczyna, o której Pan mówi, już Panu zaufała i przyznała się Panu do ciężkich chorób psychicznych. Jeśli chce ją Pan przy sobie zatrzymać, proszę nadal darzyć ją empatią i zrozumieniem, oraz wspierać w trudnościach. Jeśli partnerka będzie czuła się przy Panu swobodnie i bezpiecznie nie ma obaw, że zechce Pana porzucić.
Moją uwagę w Pańskim zapytaniu zwróciło Pańskie wyznanie, że wspominana kobieta "dużo rzeczy zmieniła dla Pana". Proszę się zastanowić czemu tak bardzo zależy Panu na kimś, kogo chciał Pan zmieniać? Czy nie mógłby Pan spróbować zaakceptować jej takiej, jaka jest?

Sam fakt, że dziewczyna poznała kogoś, kogo może obdarzyć zaufaniem i opowiedzieć o trudnych wydarzeniach jest bardzo optymistyczny. Jednak czasami to nie wystarczy - jeśli nie będzie potrafiła poradzić sobie z "demonami przeszłości", może Pan w delikatny sposób zalecić konsultację u psychoterapeuty.