Jak zatrzymać wypadanie włosów i czy jeszcze urosnę w wieku 14 lat?

Mam 2 pytania.Jeżeli mam 14 lat,176 cm wzrostu(jestem dziewczyną),mój tata ma 180, mama 173, a brat 183 to ile mogę jeszcze urosnąć?Da się jakoś temu zapobiec?Drugie pytanie wygląda następująco:od jakiegoś czasu,ok.8 mies. zauważyłam,że moje włosy zaczęły wypadać.W nadmiernej ilości.Byłam u dermatologa ale on stwierdził,że zwykłe kapsułki dziennie wystarczą. Kapsułki dawno się skończyły.Jaka może być przyczyna cienkich,słabych włosów?Już prawie ich nie mam!Mogę jakoś zatrzymać wypadanie włosów?!

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Ma Pani wysokich rodziców zatem wzrost ostateczny u Pani będzie również wysoki. Ciężko przewidzieć ile jeszcze dokładnie może Pani urosnąć, ale sygałem że niedługo zakończy się ten proces jest pojawienie się pierwszej miesiączki.
Jeżeli chodzi o problem z włosami polecam zgłosić się jeszcze raz do dermatologa celem ustalenia altenatywnego leczenia, ewentualnie proszę jeszcze zrobić badanie morfologiczne krwi. Pozdrawiam