Jak zaufać nowemu partnerowi po wielu rozczarowaniach?

Jak zaufać nowemu partnerowi będąc po kilku zdradach z poprzednich związkach

Witam, ma Pani za sobą doświadczenie zdrady w poprzednich związkach, ma trudności z zaufaniem. Takie wydarzenie powoduje dystans do kolejnego partnera, pewną ostrożność w relacjach. To trudne pytanie, wymagające dłuższej rozmowy. Może Pani skorzystać z konsultacji z psychologiem. Kolejny związek może być nowym początkiem, proszę się zastanowić, czy są jakieś podstawy aby sądzić że Pani nowy partner zachowa się podobnie. Jak układa się Państwu relacja. Pozdrawiam serdecznie

Nie ma żadnej prostej i uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Jeśli doświadczyła Pani zdrad w przeszłości to dziś ma Pani prawo się obawiać zaufania. W tym rozumowaniu są jednak pułapki. Bo jeśli nie zaufa Pani nikomu, to nie da Pani sobie okazji do sprawdzenia czy ten kolejny jest wart zaufania. Z drugiej jednak strony warto pamiętać o wyciąganiu wniosków z przeszłości. Choć to nie jest łatwe by odróżnić jednych od drugich, to być może coś się takiego działo, że do tej pory trafiała Pani tylko na tych zdradzających. Czy wie Pani co to mogło być? Nazwanie tego mogłoby Pani pomóc w niepowtarzaniu tego samego błędu w przyszłości, ale wymaga pracy. Być może pomóc w tej sytuacji mogłaby konsultacja z psychoterapeutą.

http://www.gabinetzmian.pl