Jak zaufać partnerowi po nieudanych związkach?

Dzień dobry niewiem co mam zrobić i proszę o radę.Od 5 miesięcy jestem w związku moj partner jest w szpitalu na odwyku alkoholowym i doszly mnie słuchy ze spotyka sie z pewna dziewczyna tez leży w szpitalu.Jak sie zapytałam co ich laczy to twierdzi ze to tylko koleżanka i nic więcej ale ja dostaje informacje ze są blisko.Ja jestem po dwóch nie udanych związkach i teraz sie boje że znowu zostane zraniona nie potrafię mu zaufać .Czuje nie pokój niewiem co mam zrobić.Proszę o pomoc

Witam, jest Pani w związku z osobą, która przebywa w szpitalu na odwyku alkoholowym. Obawia się Pani że partner nawiązał zbyt bliski kontakt z dziewczyną która również przebywa w tym samym szpitalu. Rozmawiała Pani z partnerem, który zapewnia że nie powinna Pani obawiać się tej relacji. Proszę zapytać, co ich łączy, co mu daje ta znajomość. Ma Pani trudność zaufaniem, ponieważ pamięta swoje poprzednie niepowodzenia, nie chce odczuwać związanych z rozstaniem emocji, bólu, rozczarowania. Były to na pewno trudne momenty. Proszę się zastanowić czy są jakieś przesłanki do tego aby sądzić że partner mógłby zaangażować się w inny związek. Proszę skonsultować się z psychologiem. Warto porozmawiać dłużej o Pani sytuacji.
Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie,

Pisze Pani o obawach dotyczących obecnej relacji z partnerem. Ma Pani trudność z zaufaniem mężczyźnie, z którym jest Pani od 5 miesięcy. Sytuacja ze szpitala wprawia Panią w zakłopotanie. Myślę sobie, że to musi być bardzo trudne być z kimś i jednocześnie obawiać się, że to może się nie udać. Samo to, że była Pani w nieudanych relacjach utrudnia traktowanie obecnej jako innej, odrębnej, jako tej, która może się udać.
Przede wszystkim warto szczerze porozmawiać z partnerem na temat swoich obaw. Rozumiem, że już to Pani zrobiła, na co odparł, iż to tylko koleżanka. Jednakże Pani to nie wystarczyło, aby obniżyć poziom niepokoju w związku z tą sytuacją. Proponuję, aby spróbowała Pani powiedzieć mężczyźnie dlaczego obawia się Pani, iż jest inaczej, z czego to wynika itd. Partner być może nie rozumie Pani obaw, przez co je bagatelizuje, ale jak jest - nie wiem, bo nie znam Waszej sytuacji.
Oczywiście warto zgłosić się do psychologa/psychoterapeuty w celu chociażby konsultacji odnośnie przeżywanych trudności. Rozumiem, że Pani podejście do mężczyzn/związków jest zakorzenione w przeszłych wydarzeniach z Pani życia - warto nad tym popracować, aby lepiej radzić sobie tu i teraz.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA