Jak zażywać tabletki antykoncepcyjne, by przesunąć krwawienie?

Witam! Od ponad czterech miesięcy stosuję tabletki antykoncepcyjne Novynette. Ponieważ studiuję za granicą, za każdym razem jak jestem w Polsce wykupuję dwa opakowania na zapas. Niedługo znowu przyjeżdżam i mam umówioną wizytę u lekarza, ponieważ chcę zmienić tabletki. Moje pytanie brzmi: Jeśli brałam tabletki poprawnie przez te cztery miesiące i robiłam 7 dniowe przerwy, to czy jeśli teraz wezmę całe opakowanie, a potem nie zrobię przerwy tylko przyjmę 7 tabletek z dodatkowego opakowania, żeby przesunąć krwawienie o 7 dni to czy tabletki będą działać poprawnie? Na zasadzie 28 tabletek i wtedy 7 dni przerwy? Chcę tak zrobić, żeby nie mieć okresu w czasie wizyty u lekarza, a nie chcę brać całych dwóch opakowań pod rząd, tylko po wizycie zacząć nowe tabletki.

Witam serdecznie!
Opisany przez Panią sposób przyjmowania tabletek jest dopuszczalny, ale niesie za sobą ryzyko powikłań w postaci zaburzeń cyklu. Jeżeli zależy Pani na przesunięciu krwawienia, wskazane jest rozpoczęcie nowego opakowania tuż po zakończeniu obecnego oraz przyjęcie wszystkich obecnych w nim tabletek.
Warto również zauważyć, iż rozpoczęcie nowego opakowania w połowie blistra może nie zapewnić całkowitego zabezpieczenia.
W Pani przypadku najbezpieczniej będzie zapytać lekarza podczas wizyty o dopuszczalnych odstępstwach w przyjmowaniu tabletek.
Pozdrawiam