Jak zażywać tabletki antykoncepcyjne przy zmianie opakowań?

Witam, chciałam się zapytać. Biorę teraz M***** ale chciałam go zamienić na Y****. Jak mam postąpić? Robić przerwę, czy zażycz od razu po skończeniu M****? Dziękuje za pomoc

Redakcja abcZdrowie

W przypadku zamiany jednego złożonego preparatu antykoncepcyjnego na inny, także złożony zaleca się zachowanie przerwy właściwej dla schematu stosowania dotychczasowego preparatu. Może Pani pominąć przerwę, jeśli zależy Pani na przesunięciu terminu krwawienia z odstawienia.