Jak zbudować związek?

Witam spotykam się z jednym gejem(20lat), zakochałem się w nim. Mam jednak duży problem. Ta osoba jest mega drażliwa. Podobno nie ma ojca od kiedy skończył 10 lat. Często zmyśla mimo, że te kłamstwo nic mu nie daje. Często się kłócimy o byle co. Jest mega narcystyczny, wszystko dla niego, nic dla kogoś. Czasami zmyśla dodatkowe historię - przeinacza je. Ciężko to opisać w tylu słowach, ale czy podane objawy można przypisać do jakiejś choroby?

Witam, faktycznie mało tu miejsca na zbyt szczegółowe informacje i trudno jest na podstawie krótkiej informacji dokładnie określić problem. Przeszłość, dzieciństwo bez ojca może mieć wpływ na naszą przyszłość, ale to jak poradzimy sobie to kwestia dojrzałości, przepracowania. Warto skonsultować się z psychologiem. Pragnienie bycia podziwianym, brak empatii, egocentryzm, skłonność do kłamstw to cechy charakterystyczne osobowości narcystycznej. Osoby takie są nadmiernie wrażliwe na opinię innych, na własne uczucia, lecz nie wrażliwi na uczucia innych. Wyolbrzymiają swoje zdolności, osiągnięcia, uważają się za osoby wyjątkowe. U podstaw jednak leży kruche poczucie własnej wartości. Jeżeli potrzebuje Pan dłuższej rozmowy zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl