Jak zdezynfekować miejsce ugryzienia przez kleszcza?

Witam, dziś rano zauważyłam za uchem ślad po ugryzieniu,do którego doszło wczoraj wieczorem. Miejsce jest zaczerwienione, skóra nie swędzi. Podejrzewam, że może być to ukąszenie kleszcza. Czy powinnam je jakoś zdezynfekować i pójść do lekarza (czytałam,że w przypadku kleszczy zarażonych Borrelią rumień pojawia się po kilku dniach) ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Może pojawiać się w rożnym czasie najczęściej jest to około miesiąca do 3 miesięcy . Jeżeli byłby to kleszcz to nie sadze aby sam się oderwał . Dla pewności proponuje udac się do lekarza rodzinnego