Kobieta , 35 lat witam ,jak zdiagnozowac niskie cisnienie ,ktore mam od wielu lat ,bez wzgledu na pore roku ,pore dnia , mniej wiecej wynosi ono 89/61/99 Mam rowniez problem z zimnymi stopami i dlonmi ,przez caly rok (35 lat)
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Szanowna Pani,

Warto zgłosić się do lekarza, który po zbadaniu Pani i zebraniu wywiadu zaleci odpowiednie badania.Przed wizytą może Pani wykonać oznaczenie stężenia kortyzolu rano na czczo celem wykluczenia niedoczynności kory nadnerczy. Niskim wartościom ciśnienia tętniczego mogą towarzyszyć objawy o których Pani pisze. Do ustalenia dokładnej diagnozy konieczny jest szczegółowo zebrany wywiad lekarski i dokładne zbadanie Pani.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Pomiar ciśnienia tętniczego krwi – Ciśnieniem tętniczym nazywamy nacisk, jaki wywiera krew na ścianki tętnic. Mówimy o ciśnieniu skurczowym i rozkurczowym. Podział ten związany jest z pracą serca, z jego kurczeniem się i rozkurczaniem. W momencie gdy serce kurczy się, napełniając krwią tętnice, ciśnienie jest wyższe.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Pomiar ciśnienia tętniczego krwi - jak wykonać, pomiar, prawidłowy wynik, odpowiedni mankiet, holter ciśnieniowy

Prawidłowe ciśnienie - przyczyny nadciśnienia, przyczyny niedociśnienia

Badanie ciśnienia krwi pozwala określić ciśnienie wywierane przez serce podczas skurczu wysyłającego krew do obiegu. Oprócz tego podawana jest również wartość ciśnienia, gdy serce odpoczywa między uderzeniami. Prawidłowe ciśnienie to wartości 120/80 mmHg. Właśnie...