Jak zdobyć motywację i skutecznie schudnąć??

Nazywam się Aneta mam 18 lat, mam 155 wzrostu i ważę 65kg. Największym problemem sprawiają mi brzuch biodra i uda...ciężko mi stracić zbędne kilogramy i tłuszczyk gromadzący się na moim ciele... miewam często zaparcia, problemem jest także brak motywacji..:( nie umiem zabrać się do ćwiczeń i do diety, ogólnie lubię dużo jeść jak mam sobie z tym poradzić? jak zmienić dawne nawyki? Co zrobić? Proszę o rady, skuteczna dietę i ćwiczenia które pomogą mi w walce z nadwagą:)

18 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała świadczy o nadwadze, do tego masz problem z układem trawiennym, co świadczy o niewłaściwym odżywianiu. Przede wszystkim powinnaś uświadomić sobie jak istotne dla Twoje zdrowia, sylwetki i samopoczucia jest właściwe odżywianie. Dieta odchudzająca nie powinna polegać na restrykcyjnym ograniczaniu podaży kalorii oraz pomijaniu posiłków. Najważniejsza jest regularność oraz odpowiednia motywacja.

Mądra dieta nie jest trudna i nie wymaga wielu wyrzeczeń, a utrata masy ciała jest trwała. Przede wszystkim unikaj diet popularnych, których wynikiem jest efekt jojo a także brak podstaw zdrowotnych.
Najlepiej udaj się do specjalisty, który przed ułożeniem diety wykona z Tobą wywiad żywieniowy, mający na celu dostosowanie programu odchudzającego do Twoich potrzeb, możliwości oraz preferencji. Dodatkowo dietetyk nauczy Cię jak w przyszłości zdrowo się odżywiać i nie doprowadzić do ponownego przybierania na masie ciała. Wszystko zależy od Twoich chęci, dlatego nie zrażaj się drobnymi niepowodzeniami.

Na początek możesz zapoznać się ze zdrowymi zasadami żywienia i zacząć się do nich stosować. Dzięki temu uzyskasz niezbędną wiedzę potrzebną do prawidłowego odżywiania. Dodatkowo pamiętaj o aktywności fizycznej, która przyspiesza tempo przemiany materii i pozwala na efektywniejszą utratę masy ciała. O zdrowych nawykach przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Jeśli chodzi o ćwiczenia proponuję abyś wykonywała naprzemiennie ćwiczenia siłowe na pośladki i uda, a potem ćwiczenia tlenowe, ogólnorozwojowe np. pływanie, jogging czy jazda na rowerku. Dodatkowo wypróbuj ćwiczenia z naszej strony http://portal.abczdrowie.pl/odwodzenie-ugietej-nogi-w-kleku-podpartym-0 oraz http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-ud-posladki-0
Pamiętaj jednak, że na efekty pracy trzeba czekać czasem nawet kilka miesięcy, jednak nie powinno to zmniejszyć Twojej motywacji.

Pozdrawiam.