Jak zdrowo i szybko schudnać?

Mam 18 lat, 160cm wzrostu i ważę 73kg. Codziennie wieczorem jeżdżę godzinę na rowerze stacjonarnym. Kiedyś stosowałam dietę Kopenhaską i dietę Doktora Haya ale schudłam tylko na chwilę a przytyłam dwa razy więcej. W mojej rodzinie są 2 osoby otyłe. Bardzo źle się czuję w swoim ciele, wstydzę się chodzić na basen, jeść śniadania w szkole bo myślę że ludzie na mnie patrzą i mówią taka grubaska a jeszcze je. Chciałabym osiągnąć wagę 60kg. Przykładowy jadłospis Śniadanie: godz.10 płatki kukurydziane z mlekiem. Drugie śniadanie: 2 kromki chleba pszennego z serem żółtym Obiad: godz.16 4 ziemniaki, kotlet z piersi kurczaka i surówka z kapusty pekińskiej, pepsi Kolacja: godz.19 frytki, sok jabłkowy Pomiędzy posiłkami zjadam dużą ilość słodyczy. Bardzo proszę o radę i dziękuję.
18 LAT ponad rok temu

Witam,

Niestety Twoje nawyki żywieniowe pozostawiają wiele do życzenia.
Jesteś teraz w takim okresie swojego życia, w którym zaczynasz stawiać pierwsze kroki ku samodzielnemu życiu.
Odpowiadasz za to, jakie ono będzie oraz za to, jak będzie wyglądało Twoje ciało i stan zdrowia.
Możesz coś zmienić i tylko od Ciebie zależy, co z tym zrobisz.

Przede wszystkim jadasz tłusto, dieta obfituje w białe pieczywo, kaloryczne produkty, słodycze.
Zajrzyj na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Śniadanie jest niezbędne, powinnaś zjadać je przed wyjściem do szkoły.
II śniadanie zabieraj do szkoły.
Jeśli będziesz jadała zdrowo, koleżanki będą brały Cię za przykład, tym bardziej, jeśli uda Ci się schudnąć.
Płatki kukurydziane zamieniłabym na muesli lub płatki pełnoziarniste bez dodatku cukru, ser żółty na odtłuszczony ser biały, lub ser żółty typu light.
Dobrym pomysłem będzie serek ziarnisty light.
Pieczywo powinno być ciemne, lub typu graham.
Do kanapek i dań obiadowych powinnaś zjadać mnóstwo świeżych warzyw (sprzyjają chudnięciu).
Zamiast słodkich napojów gazowanych, pij wodę mineralną, słabe napary (herbatę, herbatki ziołowe), rozcieńczone soki owocowe bez dodatku cukru).
Frytki są bardzo kaloryczne i tłuste.
Zamiast słodyczy spróbuj jeść owoce, jogurty owocowe, desery mleczne.
Najlepiej, gdybyś zechciała udać się do dietetyka i poprosić o ułożenie przykładowego jadłospisu.
Jadaj regularnie, co ok. 3 h.
Aktywność fizyczna przyśpieszy efekty diety.
W leczeniu nadmiernej masy ciała przydatne są wysiłki trwające 1-1,5 h dziennie (do takiego czasu dochodzi się stopniowo).
Odradzam diety typu kopenhaska, po nich na pewno przytyjesz.
Dodatkowo obniży się Twój metabolizm, przez co przytyjesz z nawiązką.

Pozdrawiam